O kierunku


Prawo Internetu i Ochrony Informacji

Blowek? Stuu? Friz? Rezigiusz? Kojarzysz ich? Dziś prawdziwą karierę można zrobić także w Internecie. W ostatnim czasie nasze życie przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Ten trend już się nie odwróci – dlatego stworzyliśmy ten innowacyjny kierunek.

Jako pierwsi utworzyliśmy studia, które kompleksowo przygotują Cię zarówno do świadczenia usług w Internecie, jak i do ochrony przetwarzania w nim danych. U nas dowiesz się m.in. jakie są metody analizy otoczenia internetowego, czym jest pieniądz elektroniczny, jakie znaczenie mają regulaminy portali mediów społecznościowych i czym są bańki informacji.

 

Słyszeliście o RODO? No tak, wszyscy słyszeli… U nas nauczysz się, jak w praktyce przetwarzać dane osobowe i jak dbać o ich bezpieczeństwo. Nauczysz się, jak przeciwdziałać spammingowi, deep linkingowi i framingowi – dzięki naszym studiom zostaniesz prawdziwym Cyberbohaterem!

A może chcesz zostać Influencerem? To oferta dla Ciebie! U nas nauczysz się, jak efektywnie i efektownie świadczyć usługi w Internecie – zapewnimy Ci zajęcia z autoprezentacji, języka Internetu, marketingu i komunikacji interpersonalnej. Nabędziesz umiejętność dbania o interesy twórców internetowych, a nawet… sam będziesz mógł nim zostać!

 

Ona już się zaczęła! Nie daj się wyprzedzić zmieniającemu się światu – stań się motorem tych zmian. „Absolwent jedynego w Polsce kierunku Prawo Internetu i Ochrony Informacji” – taki wpis może pojawić się w Twoim CV. Podczas studiów rozwiniesz się tak, jak nigdy dotąd! Otworzą Ci one wiele możliwości. Nie przegap tej szansy!

Zdecydowałeś? No to teraz, STER NA WPiA!


 STUDIUJ W POBLIŻU RYNKU NIEMIECKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Dwanaście. Jedynie tyle kilometrów dzieli Szczecin od granicy z Niemcami, a niespełna 100 kilometrów stąd położony jest port morski Świnoujście, skąd codziennie dopłyniesz do Trelleborga, Ystad i innych skandynawskich miast.

Gdzie, jeśli nie tutaj najlepiej jest współpracować z zagranicznymi kontrahentami? Kierując Cię na odpowiednie praktyki, pomożemy Ci poznać lokalny rynek prawniczy, dzięki temu już po studiach możesz nawiązać współpracę z międzynarodowymi podmiotami.


 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Wybitni naukowcy i praktycy przekażą Ci swoją wiedzę i umiejętności. Do naszej kadry należy liczne grono profesorów i profesorów uczelni, a także sędziowie, adwokaci i radcowie prawni. Oni przeprowadzą Cię po meandrach prawa i poprowadzą do sukcesu.


 PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBĄDŹ JUŻ NA STUDIACH

Nie daj się wyprzedzić innym. Już na studiach nabywaj umiejętności praktyczne. Nasi studenci mogą dołączyć do Kliniki Prawa, gdzie pod okiem opiekunów, zajmują się sprawami realnych osób, pomagając im rozwiązać ich problemy prawne.


 KORZYSTAJ Z NOWYCH MOŻLIWOŚCI BAZY DYDAKTYCZNEJ

Ucz się w Sali Sądowej. Tak, znajdziesz tu prawdziwą salę rozpraw, gdzie weźmiesz udział w symulacjach rozpraw sądowych. Od Ciebie zależy, czy wcielisz się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy, by wszystkich przekonać swoimi umiejętnościami retorycznymi. Już niedługo pojawi się u nas także symulator wirtualnej rzeczywistości w technologii VR – już mamy kilka pomysłów na jego ciekawe wykorzystanie..

 ZDOBYWAJ WIEDZĘ NAJLEPSZYMI METODAMI

Nie musisz kupować obszernych zbiorów aktów prawnych, bo wszystko masz pod ręką. Nasi studenci mają dostęp do systemów LEX i Legalis, największych w Polsce systemów informacji prawnej, gdzie można znaleźć niezbędne przepisy, komentarze czy orzeczenia sądowe. Od początku swojej drogi na studiach zapewnimy Ci bezpłatny pakiet najnowszego oprogramowania Microsoft Windows i Office 365 z wirtualnym dyskiem o pojemności 1 TB.

Rozwijaj swoją wiedzę również dzięki naszej platformie e-learningowej. Znajdziesz tam zadania, kazusy i prezentacje z zajęć – nauka nigdy nie była tak prosta!

Sam wybierz ścieżkę kształcenia. Na IV i V roku studiów wybierzesz moduł przedmiotów, które będziesz realizować – w zależności od twoich zainteresowań i planów na przyszłość.


 ROZWIJAJ SIĘ PODCZAS STUDIÓW

Mamy tu wiele kół naukowych i innych organizacji studenckich. Możesz dołączyć do koła naukowego prawa karnego, cywilnego lub administracyjnego, a może chcesz dołączyć do koła prawa ochrony środowiska?

Możesz też zostać członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Szczecin, największej w Europie organizacji zrzeszaj studentów prawa i młodych prawników – decyzja należy do Ciebie!


BĄDŹ MOBILNY!

Podróże kształcą? Sprawdź to. Nasi studenci mogą brać udział m.in. w programach ERASMUS + i MOST, które pozwalają spędzić semestr lub cały rok akademicki na innej uczelni w Polsce lub za granicą.


 BEZ TRUDU WEJDŹ W DOROSŁOŚĆ

Nie jesteś ze Szczecina? Żaden problem. Skorzystaj z oferty osiedla studenckiego US. Zakwaterujesz się tam już od 280 złotych miesięcznie. Nie zostawimy Cię również bez pomocy finansowej. Już od I roku studiów możesz korzystać ze stypendium socjalnego i innej pomocy materialnej, a gdy osiągniesz dobre wyniki w nauce – możesz otrzymasz również stypendium naukowe.

W razie potrzeby zapewnimy Ci także dostęp do usług medycznych i opieki psychologicznej, a w indywidualnych sprawach zawsze możesz zwrócić się o pomoc do opiekuna roku.


  MIEJSCE PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Uniwersytet Szczeciński to miejsce dla każdego. Wśród nas jest wiele osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegamy Was. Funkcjonuje u nas specjalna komórka, która zapewni Wam pełen udział w procesie kształcenia. Realizujemy również program, w ramach którego powstanie Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności. Każdy znajdzie tu poczucie bezpieczeństwa.

Accessibility Toolbar