• 04 LUT 21
    Praktyki w instytucjach realizujących zadania dot. zwalczania Covid-19

Informujemy o możliwości odbycia praktyk w instytucjach realizujących zadania dot. zwalczania Covid-19.

W związku z nowelizacją dokonaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki rozporządzenia w sprawie studiów (rozp. z dn. 8.01.2021 Dz.U. 2021 poz. 62) dotyczącej możliwości odbycia praktyk zawodowych przez studentów w części lub w całości w podmiotach leczniczych lub służbach sanitarno-epidemiologicznych w ramach realizowanych przez nie zadań w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że istnieje możliwość odbycia praktyk nie tylko w podmiotach leczniczych, służbach sanitarno-epidemiologicznych, ale również w Narodowym Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centrum e-Zdrowia.

Odbywający praktyki mogą wspierać proces szczepień przeciw COVID-19 przez obsługę infolinii oraz poczty elektronicznej, służących do udzielania informacji o szczepieniach w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 i rejestracji pacjentów na te szczepienia.  Mogą również uczestniczyć w procesach logistycznych, zakupowych i administrowaniu rezerwami materiałowymi w ramach zwalczania wirusa SARS-CoV-2. https://wpia.usz.edu.pl/realizacji-praktyk-nienauczycielskich-informacja/

Z tej oferty praktyk mogą skorzystać studenci różnych kierunków, których program przewiduje praktyki (z wyjątkiem nauczycielskich).

W przypadku chęci odbycia takich praktyk – w instytucjach realizujących zadania dot. zwalczania Covid-19, należy wysłać zgłoszenie do Pani Prodziekan ds. Kształcenia WPiA US dr Beaty Kanarek na adres email: beata.kanarek@usz.edu.pl, do dnia 15 lutego 2021 r.