• 23 PAŹ 23
    Praktyki studenckie w Wirtualnej Kancelarii Prawnej WPiA US – nabór do 25 października br.

Trwa nabór do udziału w realizacji praktyk studenckich dla studentów IV i V roku kierunku prawo w Wirtualnej Kancelarii Prawnej WPiA US. Zajęcia w ramach funkcjonowania Wirtualnej Kancelarii Prawnej WPiA US zostaną zrealizowane w okresie od 6 listopada do 8 grudnia br. Wnioski należy składać do 25 października br.

TERMIN I ZASADY NABORU DO WIRTUALNEJ KANCELARII PRAWNEJ:

Do Kancelarii może zostać przyjęty student Wydziału, który zgodnie z programem studiów ma obowiązek realizowania praktyki, a do tej pory jej nie zrealizował.

Limit miejsc: 8 osób Wnioski należy przesyłać na adres mailowy: wirtualna-kancelaria@usz.edu.pl do 25 października 2023 r. (z konta uczelnianego).

WNIOSEK do pobrania – (kliknij TUTAJ)

Termin ogłoszenia wyników naboru: 26 października 2023 r.

W razie wpływu większej liczby zgłoszeń niż liczba dostępnych miejsc, o przyjęciu studentów decyduje kierownik zgodnie z Regulaminem WKP WPiA US (§ 3 pkt. 3).

CZYM JEST WIRTUALNA KANCELARIA PRAWNA WPIA US?

Zadaniem Kancelarii (WKP) jest organizowanie praktyki dla studentów Wydziału, w celu umożliwienia zdobywania umiejętności praktycznych w zakresie tworzenia oraz stosowania prawa oraz zdobywania wiedzy na temat praktyki wykonywania zawodów prawniczych i funkcjonowania sądów oraz innych organów władzy publicznej stanowiących lub stosujących prawo.

Praktyka studencka w WKP odbywać będzie się w ramach współdziałania Wydziału z podmiotami współpracującymi, w szczególności sądami, prokuraturami, podmiotami prowadzącymi kancelarie adwokackie, radcowskie, notarialne lub komornicze oraz organami (urzędami) administracji rządowej lub samorządowej.

W JAKIM TRYBIE I TERMINIE REALIZOWANA BĘDZIE PRAKTYKA W WKP?

Praktyka studencka w Kancelarii realizowana będzie w trybie zdalnym – poprzez MS Teams, obejmując m.in. spotkania z przedstawicielami podmiotów współdziałających (w czasie rzeczywistym oraz możliwość odtworzenia nagrań), zdalny dostęp do materiałów w tym akt postępowań oraz samodzielne opracowywanie przez studentów i przesyłanie drogą elektroniczną projektów pism procesowych przygotowywanych na tle konkretnych spraw, które następczo oceniane oraz omawiane będą przez przedstawicieli podmiotów współdziałających

Praktyka w WKP – w odróżnieniu od praktyk stacjonarnych – realizowana będzie poza okresem przerwy wakacyjnej, dwa razy w trakcie roku akademickiego, tj. w semestrze zimowym oraz letnim. Poza terminami spotkań w czasie rzeczywistym, to student – w okresie odbywania praktyk – decydował będzie w jakim wymiarze i kiedy przeznacza czas na realizację powierzonych zadań. WKP określała będzie jedynie szacunkowy czas na realizację poszczególnych zadań.

Informacje o Wirtualnej Kancelarii Prawnej WPiA US (kliknij tutaj)