• 29 STY 23
    Podziękowania za Areopag – o pojmowaniu praworządności

W dniu 27 stycznia 2023 roku w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecina, odbył się AREOPAG – o pojmowaniu praworządności. Wydarzenie to jest już za nami, a nasi Goście porozjeżdżali się już w różne strony kraju i Europy. Chcemy Wam pokazać kulisy naszego wczorajszego dnia, nasi Goście nie tylko wzięli udział w dyskusji, ale również poznali piękny Szczecin, koniecznie obejrzyjcie filmik.

W pierwszej kolejności musimy serdecznie podziękować naszym Areopagitom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wzięli udział w tym wydarzeniu: prof. dr. hab. Markowi Safjanowi, prof. dr. hab. Jerzemu Zajadle, prof. dr. hab. Markowi Zubikowi i dr hab. Adamowi Bodnarowi, prof. SWPS. Dziękujemy, a zarazem życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, nieobecnej wczoraj Pani prof. dr hab. Ewie Łętowskiej. Składamy serdeczne podziękowania red. Jacekowi Żakowskiemu, za podjęcie się trudu moderowania tej dyskusji. Dziękujemy również Panu Sędziemu Arkadiuszowi Krupie (Ślepym Okiem Temidy) za komentowanie przebiegu debaty swoją trafną kreską.

Przygotowanie tego wydarzenia to były tygodnie pracy wielu osób, jednak zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe bez uzyskanego wsparcia.

Dziękujemy Uniwersytetowi Szczecińskiemu partnerowi naszego wydarzenia, w szczególności Panu Prorektorowi ds. Nauki prof. dr. hab. Andrzejowi Skrendo. Serdecznie podziękowania składamy pozostałym partnerom Areopagu: Województwu Zachodniopomorskiemu, Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie, Izbie Komorniczej w Szczecinie, Kancelarii Komornika Sądowego Marcina Borka, firmie Pallada Ubezpieczenia, Courtyard by Marriott Szczecin City oraz Wydawnictwu C.H.Beck.

Dziękujemy również naszym patronom honorowym za obdarzenie nas zaufaniem i docenienie tej inicjatywy: prof. dr. hab. Waldemarowi Tarczyńskiemu, Rektorowi Uniwersytetu Szczecińskiego, Piotrowi Krzystekowi, Prezydentowi Miasta Szczecin oraz Olgierdowi Geblewiczowi, Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego.

Podziękowania kierujemy również w stronę naszych patronów medialnych Rzeczpospolitej, Radiu TOK FM, a szczególnie portalowi wSzczecinie, który był również odpowiedzialny za realizację transmisji.

Nasi Goście mieli okazję zobaczenia kilku instytucji kultury, dziękujemy za możliwość ich zwiedzenia oraz oprowadzenie po nich: Willi Lentza, Muzeum Narodowemu w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Michała Dębowskiego, Miejskiego Konserwatora Zabytków, który wcielił się w rolę naszego przewodnika.

Dziękujemy Prezydentowi Szczecina za udostępnienie sali sesyjnej, a także pracownikom Urzędu Miasta Szczecina za pomoc, a w szczególności Panu Dyrektorowi Biura Rady Miasta, Rafałowi Miszczukowi.

Materiał filmowy zrealizowało Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego, wczoraj oni inaugurowali swoją Pracownie i Studio Telewizyjne, ale z nami są i nas wspierają już od wielu miesięcy. Dziękujemy i gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim osobom, które stoją za sukcesem tego wydarzenia, za ciężką pracę oraz zaangażowanie. Zdradzimy, że już planujemy kolejne wydarzenia.