• 22 KW. 25
    Podwójne Spotkanie z Paragrafem na WPiA!

    Podwójne Spotkanie z Paragrafem na WPiA!

    W dniu 21 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia w ramach cyklu Spotkania z paragrafem.

    Pierwsze spotkanie skierowane było do uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 3 w Policach. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami funkcjonowania sądu oraz porozmawiać o zagrożeniach, jakie czyhają na młodych użytkowników internetu. Szczególną uwagę poświęcono zjawisku hejtu oraz jego potencjalnym konsekwencjom prawnym. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość przymierzenia sędziowskich tóg i wcielenia się w rolę przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

    Drugie spotkanie odbyło się z udziałem uczniów klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie. Podobnie jak wcześniej, poruszono tematy dotyczące odpowiedzialności w sieci, bezpieczeństwa cyfrowego oraz wpływu słów i działań w przestrzeni internetowej na życie społeczne i prawne. Również w tej grupie nie zabrakło chwili zabawy z elementami scenografii sądowej.

    Po zakończeniu wykładów uczestnicy odwiedzili Salę Symulacji, gdzie mogli doświadczyć, z jakimi trudnościami na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Umożliwiono im poruszanie się na wózku inwalidzkim oraz poznanie wyzwań związanych z ograniczeniami wzroku, co stanowiło ważny element edukacji społecznej i empatii.

    Kolejnym punktem programu była wizyta w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji US, gdzie zaprezentowano dostępne zasoby oraz omówiono zasady korzystania z biblioteki akademickiej.

    Dzień zakończył się integracyjną grą w prawnicze kalambury, która dostarczyła uczestnikom wiele radości i była doskonałym zwieńczeniem pełnego wrażeń spotkania.

    Podziękowania kierowane są do wszystkich uczestników oraz osób zaangażowanych w realizację wydarzenia – w szczególności do sędziego Arkadiusza Krupy oraz zespołu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Accessibility Toolbar