• 04 LIS 21
  Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego – ELSA Szczecin

  Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego – ELSA Szczecin

  Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland od 19 lat organizuje Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego. Jest to projekt, który każdego roku organizowany jest przez inną Grupę Lokalną ELSA działającą na wydziale prawa. W tym roku zaszczyt organizacji przypadł ELSA Szczecin.

  Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów. Mamy świadomość, jak ważna jest edukacja europejska, dlatego zależy nam aby jeszcze bardziej zaangażować społeczność akademicką do udziału w tym wydarzeniu edukacyjnym. Wydarzenie niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Konkurs swoją tematyką obejmuje prawo Unii Europejskiej oraz prawo Rady Europy.

  Wydarzenie ma charakter dwuetapowy. W pierwszej części uczestnicy, którzy wysłali zgłoszenie mają za zadanie rozwiązanie testu internetowego, przy pomocy którego wyłanianych jest 15 finalistów. Zmierzą się oni w części ustnej, czyli quizie, a następnie 5 uczestników awansuje do właściwego Grand Final. Ostatni etap polega na odpowiedzi ustnej na pytania wylosowane przez Jury.

  Ponadto jako sie event Konkursu organizujemy Seminarium Naukowe Prawa Europejskiego. Do udziału zaproszeni są studenci z uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

  Nabór abstraktów trwa do 13 listopada 2021 r.

  Zależy nam, aby Konkurs, jak i Seminarium stały się elementem budowania dyskusji o sprawach europejskich i jeszcze bardziej popularyzowały ją w środowisku akademickim. Dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie działań promocyjnych i informacyjnych związanych z tymi projektami w postaci publikacji informacji o Konkursie i Seminarium na studenckiej liście mailingowej. Przygotowaliśmy grafikę, którą mogliby Państwo wysłać razem z wiadomością studentom.

  Regulamin Konkursu: https://bit.ly/3B2UBxH

  Wszelkie niezbędne informacje o Konkursie znajdują się na wydarzeniu na portalu Facebook: https://fb.me/e/49Vmz2pcs

  Wydarzenie Seminarium Naukowe: https://fb.me/e/1BTG5cjYx

  ELSA Szczecin