• 27 KW. 22
    Ogólnopolska Konferencja Naukowa  „Dylematy wokół prawa do sądu”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dylematy wokół prawa do sądu”

Zespół badawczy „Ochrona Praw Człowieka w Polskim Systemie Prawnym”, działający na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dylematy wokół prawa do sądu”. Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym w dniu 28 kwietnia 2022 r.

Konferencja „Dylematy wokół prawa do sądu” stanowi kontynuację cyklicznego przedsięwzięcia naukowego, zainaugurowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 2020 r. Głównym założeniem Konferencji jest podjęcie szerokiej debaty na temat aktualnych i kluczowych z punktu widzenia praw obywateli i funkcjonowania państwa, problemów.

Na zgłoszenia udziału biernego oczekujemy do 26 kwietnia 2022 r.

Osoby zainteresowane udziałem w Konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem (kliknij TUTAJ)

PROGRAM KONFERENCJI

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Konferencji jest problematyka prawa do sądu, jako jednego z kluczowych, konstytucyjnych praw człowieka.

Podczas Konferencji rozważania zamierzamy skoncentrować na poszczególnych elementach prawa do sądu, w szczególności na:

1) prawie dostępu do sądu;

2) prawie do odpowiedniego ukształtowania procedury sądowej;

3) prawie do sprawiedliwego wyroku sądowego;

4) zagadnieniu egzekwowania orzeczeń sądowych;

5) prawie do odpowiedniego ukształtowania ustroju i organizacji organów rozpoznających sprawy.

Organizatorami Konferencji są: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Naczelny Sąd Administracyjny, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Amicus Facultatis Iuris Stetinensis.

Patronat honorowy nad Konferencja objęli: Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego oraz czasopismo „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby zainteresowane problematyką Konferencji, w szczególności pracowników naukowych oraz praktyków.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2007280656145705

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

Zespół badawczy „Ochrona Praw Człowieka w Polskim Systemie Prawnym” WPiA US

prof. US dr hab. Jerzy Ciapała