• 28 STY 22
    Ogólnopolska Konferencja Naukowa „25 lat Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości Unii Europejskiej” – 28 I 2022 r., godz.10

Informujemy o Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „25 lat Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości Unii Europejskiej”,  która odbędzie się dnia 28 stycznia 2022 r. (piątek) w godz. 10.00 – 15.00 w formie online, za pośrednictwem MS Teams.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00. Wydarzenie otworzy Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz prof. US oraz Prodziekan ds. Studenckich dr hab. Wojciech Staszewski prof. US.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Anna Kosińska, prof. US.

PROGRAM KONFERENCJI
    „25 lat Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości UE” (KLIKNIJ TUTAJ)

W 2022 r. mija 25 lat od przyjęcia Traktatu z Amsterdamu, którego przepisy ukonstytuowały Przestrzeń Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wyznaczając ramy dla polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Pragniemy, aby konferencja stała się możliwością dla podsumowań, ale też zdiagnozowania wyzwań dla europejskiej polityki migracyjnej i ochrony granic. Obrady obejmą takie zagadnienia jak: zarządzanie granicami Unii Europejskiej, zarządzanie migracją regularną, problematyka udzielania ochrony międzynarodowej obywatelom państw trzecich, powroty obywateli państw trzecich do krajów pochodzenia i problem migracji nieregularnej.

Organizowana konferencja będzie stanowić okazję do wymiany myśli oraz poglądów specjalistów oscylujących wokół szeroko zakrojonej problematyki migracji oraz prawa europejskiego i międzynarodowego.

Zespół MS TEAMS: Ogólnopolska Konferencja Naukowa „25 lat Przestrzeni Wolności, Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Kod i link do zespołu: iu1fls7, link.

Serdecznie zapraszamy!