• 28 LIS 23
    Oferta studiów doktoranckich na European University Institute (EUI) we Florencji

Informujemy o programach doktorskich oferowanych przez European University Institute (EUI) we Florencji – renomowanej międzynarodowej uczelni prowadzącej czteroletnie studia doktoranckie w obszarze nauk społecznych i politycznych, prawa, ekonomii oraz historii.

Polska dysponuje co roku 10 miejscami dla nowych doktorantów. Zakwalifikowane osoby otrzymują stypendium przez cały okres trwania programu (1.602 euro/miesięcznie), same zaś studia na EUI są bezpłatne. Stypendyści są również objęci ubezpieczeniem medycznym oraz mogą korzystać z dodatkowych świadczeń dla członków rodziny (małżonka, dziecka).

Przewodnik dla kandydatów przygotowany przez aktualnych doktorantów (kliknij TUTAJ)

Termin składania wniosków o przyjęcie na studia doktoranckie upływa 31 stycznia 2024 r. (rok akademicki 2024/2025).

Broszury informacyjne: EUI 01, EUI 02, EUI 03.

EUI organizuje dla potencjalnych kandydatów z Polski zainteresowanych kontynuacją nauki na Wydziale Prawa spotkanie online, które odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 r. w godz. 16.00 – 17.00.

Więcej szczegółów wraz z formularzem rejestracyjnym (kliknij TUTAJ).