• 08 MAR 22
    „Od aplikanta do niezależnego prokuratora” – 10 marca br., godz. 17.00

Mamy przyjemność, razem ze Stowarzyszeniem Prokuratorów Lex Super Omnia, zaprosić na wykład pt. „Od aplikanta do niezależnego prokuratora”, który odbędzie się 10 marca 2022 r. o godz. 17.00 w formule zdalnej.

Wykład odbędzie się w ramach autorskiego programu edukacyjnego Stowarzyszenia LSO. Odbędzie się ono za pośrednictwem platformy MS Teams. Idea tego programu jest odpowiedzią na liczne pytania studentów o praktyczne strony etapów kształcenia aplikantów w KSSiP oraz podstawy pracy asesora i niezależnego prokuratora. Podczas prelekcji członkowie stowarzyszenia jako śledczy z długoletnim stażem pracy przedstawią zalety i wady tego pięknego, aczkolwiek trudnego zawodu, omawiając przebieg i warunki aplikacji prokuratorskiej, różnice pomiędzy statusem asesora prokuratury a pozycją prokuratora, jak również codzienną rzeczywistość pracy w Prokuraturze. Odpowiedzą na interesujące studentów zagadnienia, którzy zadają dzisiaj pytania o wymogi przyjęcia na aplikację, formę jej wykonywania, zabezpieczenie materialne podczas nauki, egzaminy i perspektywy zawodowe po jej ukończeniu.

Prelegenci podzielą się ze słuchaczami swoimi spostrzeżeniami i ciekawymi informacjami na temat codzienności pracy asesorów i prokuratorów w kontekście oczekiwań oraz rzeczywistych warunków pracy przy prowadzeniu postępowań przygotowawczych, a także doświadczeniami z sali sądowej.

Do zespołu, w którym odbędzie się spotkanie mogą dołączyć osoby posiadające konto pocztowe w domenie usz.edu.pl:

Kod zespołu: 0dxnljr
    Link do zespołu: https://bit.ly/salondyskusyjny