• 30 LIS 20
    „Zamów skan” – nowa usługa Biblioteki US

Usługa „Zamów skan” to wygodny sposób na uzyskanie skanów konkretnych fragmentów publikacji, takich jak pojedyncze rozdziały monografii, artykuły z czasopism, czy fragmenty książek. Ta usługa umożliwia zapoznanie się z określonym zagadnieniem zawartym w publikacji, choć nie obejmuje całej jej treści.

W ramach tej usługi istnieją pewne ograniczenia. Nie wykonuje się skanów zbiorów specjalnych, materiałów w złym stanie zachowania ani o formacie większym niż A3. Aby skorzystać z usługi „Zamów skan”, użytkownik musi posiadać ważne konto w systemie i nie mieć zaległości z opłatami z tytułu korzystania z zasobów systemu. Przy składaniu zamówienia, użytkownik podaje niezbędne dane do zidentyfikowania siebie oraz dokładną lokalizację artykułu lub fragmentu książki.

Zamówienia są składane poprzez przesłanie zgłoszenia na adres poczty elektronicznej biblioteki, a realizowane są według kolejności wpływu oraz dostępności technicznej danej biblioteki. Po złożeniu zamówienia, bibliotekarz potwierdza jego otrzymanie i informuje użytkownika o postępie zamówienia.

Należy zaznaczyć, że Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego oraz biblioteki systemu nie udzielają zezwoleń na publikację ani nie ponoszą odpowiedzialności za dalsze wykorzystanie zeskanowanych materiałów. Zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, użytkownik może korzystać z tych materiałów w ramach dozwolonego użytku osobistego oraz w celach dydaktycznych. Odpowiedzialność za ewentualne naruszenie prawa autorskiego ponosi użytkownik składający zamówienie.

Zarządzenia nr 132/2023 Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 22 listopada 2023 r. w sprawie ustalenia Regulaminu udostępniania zasobów systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu Szczecińskiego

Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji im. Stanisława Czepity – biblioteka.narutowicza@usz.edu.pl, tel. 91 444 28 16;

Biblioteka Główna – bg-info@usz.edu.pl, tel. 91 444 24 05;

Biblioteka Międzywydziałowa – biblioteka.miedzywydzialowa@usz.edu.pl, tel. 91 444 26 41;

Biblioteka Ekonomiczna – biblioteka.mickiewicza@usz.edu.pl, tel. 91 444 20 59;

Biblioteka Humanistyczna i Nauk Społecznych – biblioteka.humanistyczna@usz.edu.pl, tel. 91 444 33 39;

Biblioteka Kampusowa Cukrowa EFZ – biblioteka.cukrowa@usz.edu.pl, tel. 91 444 32 23;

Biblioteka Wydziału Teologicznego – biblioteka.teologiczna@usz.edu.pl, tel. 91 444 14 62, 91 444 14 61;