• 27 STY 23
    Wykład pn. „Możliwość pracy opiekunów osób z niepełnosprawnościami – ewolucja czy rewolucja?” [relacja]

W dniu 26 stycznia br. odbył się wykład online pn. „Możliwość pracy opiekunów osób z niepełnosprawnościami – ewolucja czy rewolucja?”, który poprowadziła dr hab. Magdalena Małecka-Łyszczek, prof. UEK. Wykład otworzył dr hab. Wojciech Staszewski, prof. US – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Spotkanie poświęcone było ważnym kwestiom związanym z pracą opiekunów osób z niepełnosprawnościami m.in. z trwającą debatą nad propozycjami zmian w prawie dot. opiekunów osób niepełnosprawnych.  Wykład zakończył się ciekawą dyskusją oraz wymianą cennych spostrzeżeń w omawianym temacie.

Prowadząca wykład dr hab. Magdalena Małecka-Łyszczek – Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na co dzień specjalizuje się w problematyce prawa administracyjnego, z uwzględnieniem wpływu problematyki prawa konstytucyjnego. Jest autorką licznych opracowań i ekspertyz z zakresu problematyki niepełnosprawności, jak i wykluczenia społecznego oraz uczestnikiem sieci naukowej poświęconej wykluczeniu społecznemu i ekonomii społecznej.

Wykład zorganizowany został z inicjatywy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie jako pierwszy z cyklu wykładów związanych z tematyką osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy za udział w spotkaniu wszystkim obecnym, zapraszając na kolejne wykłady, o których będziemy informowali na stronach internetowych oraz profilach FB.