• 18 KW. 24
    Międzynarodowa Konferencja Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii z udziałem przedstawicieli Wydziału Prawa i Administracji US

Informujemy, że przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego mieli zaszczyt uczestniczyć w X Międzynarodowej Konferencji Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii. Wydarzenie to zorganizowane jest w dniach 18-19 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie przez Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Katedrę Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji US – dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US wraz z dr. hab. Wojciechem Staszewskim, prof. US – Prodziekanem ds. studenckich WPiA US zaprezentowała referat na temat „Leon Babiński – prekursor polskiej nauki międzynarodowego prawa kosmicznego”. Dodatkowo referat przedstawiła, dr hab. Anna Kosińska, prof. US, która omówiła „Możliwość pilotowania przez obywatela Rosji statku powietrznego w UE w świetle orzeczenia TSUE w sprawie T-233/22”.

Celem Konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowym a praktykami z branży, co sprzyjało głębokiemu zrozumieniu aktualnego stanu oraz perspektyw obowiązujących regulacji prawnych w zakresie prawa lotniczego, kosmicznego i nowych technologii. Jesteśmy dumni, że nasza uczelnia aktywnie uczestniczy w tak ważnych dyskusjach, przyczyniając się do rozwoju prawa międzynarodowego.