• 11 CZE 20
    Kursy internetowe Programu HELP Rady Europy  Edukacja z praw człowieka dla prawników

Kursy internetowe Programu HELP Rady Europy Edukacja z praw człowieka dla prawników

Przekazujemy informacje o ofercie kursów internetowych opracowanych przez Program HELP – Edukacja z praw człowieka dla prawników – Rady Europy.

Ograniczenia w swobodzie przemieszczania się z powodu pandemii COVID-19 mogą stanowić dobry moment, aby zapisać się na kursy online HELP, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich kwestii, jak:

· Wprowadzenie do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, w tym nowy moduł dotyczący wykonywania orzeczeń ETPC (wersja uaktualniona; istnieją starsze wersje dostosowane do przepisów krajowych niektórych krajów)

· Antydyskryminacja

· Środki alternatywne wobec tymczasowego aresztowania

· Środki alternatywne wobec detencji migrantów (niedługo dostępny na stronie internetowej)

· Azyl i EKPCz

· Bioetyka – Kluczowe zasady praw człowieka w biomedycynie

· Sprawiedliwość przyjazna dzieciom

· Zwalczanie handlu ludźmi

· Standardy Komitetu ds. Zapobiegania Torturom (CPT)

· Ochrona danych i prawo do prywatności

· Prawa człowieka w sporcie

· Gwarancje proceduralne w postępowaniu karnym i prawa ofiar

· Zakaz złego traktowania

· Prawo własności

· Uzasadnianie wyroków w sprawach karnych

· Dzieci uchodźców i migrantów

· Prawa osób niepełnosprawnych

· Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa

Szczegóły na stronie: https://rm.coe.int/council-of-europe-help-programme-catalogue-of-online-courses/16809e0eb7

Wszystkie kursy są dostępne w j. angielskim, a niektóre przetłumaczone zostały na inne języki, w tym j. polski.

Kursy które dostępne są w j. polskim zawierają dodatkowe materiały uzupełniające związane z polskim prawem, orzecznictwem i kontekstem.