• 16 WRZ 19

Konkurs Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Informujemy o kolejnej edycji konkursu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą ochronie konkurencji oraz ochronie konsumentów. Dokumenty wymagane do konkursu na najlepszą pracę magisterską należy złożyć do 31 października 2019 r. Konkurs na najlepszą pracę doktorską przeprowadzany jet co trzy lata. Autorzy powinni złożyć dokumenty do 29 października 2021 r. (dysertacje obronione w terminie od 16 października 2018 roku do 15 października 2021 r.)

Partnerem konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą ochronie konkurencji oraz ochronie konsumentów jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, natomiast patronem – Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Celem konkursów jest zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na problematykę ochrony konsumentów oraz ochrony konkurencji. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek – ekonomię, administrację czy zarządzanie.

Szczegóły 11. edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską w obszarze ochrony konkurencji oraz 9. edycji w obszarze ochrony konsumentów:

Szczegóły trzeciej edycja konkursu na najlepszą pracę doktorską w obszarze ochrony konkurencji oraz ochrony konsumentów:

TEMATYKA KONKURSÓW

• Ochrona konkurencji – praktyki ograniczające konkurencję, kontrola koncentracji oraz pomoc publiczna.
    • Ochrona konsumentów – prawne i ekonomiczne aspekty ochrony konsumentów z wyłączeniem bezpieczeństwa produktów, odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz jakości wyrobów i usług.

Szczegóły konkursów – regulaminy, formularze znajdują się na stronie: www.uokik.gov.pl
    (w zakładce Edukcja).