• 18 LIS 20
    Konkurs Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020

Uprzejmie informujemy, że wśród nominowanych osób w 9. edycji Konkursu „‚Rising Star Prawnik – liderzy jutra” organizowanego przez Wolters Kluwer Polska znalazły się osoby związane z Wydziałem Prawa i Administracji US, pracownik Instytutu Nauk Prawnych US Pani dr Aleksandra Klich, oraz byli studenci WPiA US – Pani Angelika Szufel oraz Pan Bartosz Wilk.

Kapituła konkursowa wybrała 35 prawników, spośród których wyłoni laureatów nagrody. Wśród nominowanych osób są nie tylko specjaliści prawa medycznego czy prawa podatkowego. Są wśród nich pracownicy naukowi oraz prawnicy z kancelarii i działów prawnych firm.

Kandydaci musieli spełnić kilka kryteriów – poza wiekiem (konkurs jest skierowany do osób, które do 31 października 2020 r. nie ukończyły 35. roku życia) ważna była kreatywność, innowacyjność i umiejętność pracy z biznesem. Jury brało również pod uwagę wykorzystanie nowych technologii, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa czy pracę na rzecz państwa prawa i społeczeństwa. Dodatkowe punkty kandydaci otrzymywali za zaangażowanie pro bono i sukcesy osobiste.

Więcej informacji o Konkursie, w tym pełna lista osób nominowanych:

Spośród nominowanych osób kapituła konkursowa wyłoni 10 laureatów, którym przyzna tytuł „Rising Star Prawnika – lidera jutra 2020”. Jury zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 grudnia br. podczas uroczystej gali Rising Stars, która z powodu sytuacji epidemicznej odbędzie się w formule online.

Nominowanym, Pani dr Aleksandrze Klich, Pani Angelice Szufel oraz Panu Bartoszowi Wilkowi serdecznie gratulujemy!