• 07 CZE 21
    Konkurs Papieski – edycja dla Studentów i Doktorantów – rejestracja do 15 czerwca!

Konkurs Papieski przychodzi z nowym formatem – edycją przeznaczoną dla studentów i doktorantów!  Konkurs Papieski – Edycja Studencka jest konkursem o charakterze ogólnopolskim dotyczącym wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, przeznaczonym dla studentów oraz doktorantów.

Aby wziąć w nim udział, należy być absolwentem co najmniej studiów licencjackich, I stopnia. O co można zawalczyć? Nagrodą są roczne studia podyplomowe JP2 Studies na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie.

Konkurs składa się z 3 etapów. Pierwszy z nich rozpoczął się 1 czerwca i trwa do 15 czerwca. W tym czasie, studenci i doktoranci mają czas na rejestrację oraz wypełnienie testu online z wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą test, zakwalifikują się do II etapu, podczas którego będą mieli za zadanie napisanie eseju na wskazany temat przez organizatora. Na przygotowanie prac pisemnych będą mieli czas od 18 czerwca do 16 lipca.  Finał w postaci ustnej obrony prac uczestników, czyli finał będzie miał miejsce 14 sierpnia w Warszawie.

Tego samego dnia poznamy już wyróżnionych w Konkursie oraz wygranych, których będzie czekała roczna przygoda naukowa w Rzymie.

Nagroda główna w postaci stypendium o wysokości 15 000€ na roczne interdyscyplinarne studia podyplomowe, przewidziana jest dla 3 zwycięzców z całej Polski na rok akademicki 2021/2022. Przewidzianych jest również 10 miejsc z wyróżnieniem z nagrodami rzeczowymi od partnerów Konkursu.

Konkurs Papieski Edycja Studencka jest równolegle odbywającym się konkursem do Konkursu Papieskiego dedykowanego dla licealistów. W tym roku we współpracy z Teologią Polityczną (inaczej Fundacją Świętego Mikołaja, która stoi za Teologią) organizowana jest pierwsza edycja dedykowaną studentom i doktorantom. Edycja ta jest odpowiedzią na zauważalną przez nas potrzebę adekwatnego konkursu dla studentów uczelni wyższych oraz szkół doktorskich, aby i oni mogli wykazać się znajomością nauczania Jana Pawła II. To wyjątkowa okazja dla studentów oraz doktorantów na rozpoczęcie swojej naukowej przygody w Wiecznym Mieście.

Więcej informacji dotyczących Konkursu: http://studencikonkursjp2.pl/

O wydarzeniu – FB: https://www.facebook.com/KonkursPapieski