• 10 STY 22
    Konkurs na organizację mobilności z tzw. krajami partnerskim – Erasmus+

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła konkurs na organizację mobilności z tzw. krajami partnerskimi (wszystkie kraje oprócz krajów UE, Turcji, Norwegii, Liechtensteinu, Islandii, Serbii i Macedonii) w kolejnym roku akademickim.

Jeżeli współpracujecie Państwo z uczelnią w kraju partnerskim i jesteście zainteresowani rozwinięciem współpracy w zakresie wymiany studentów i pracowników, bardzo proszę o informację w tej sprawie wraz z opisem dotychczasowej współpracy (będzie to część wniosku aplikacyjnego uczelni) oraz adresem mejlowym osoby kontaktowej w uczelni partnerskiej, z którą można się porozumieć w języku angielskim lub polskim.

Opis dotychczasowej współpracy jest elementem kluczowym wniosku aplikacyjnego, w związku z tym uprzejmie proszę nie przesyłać informacji o uczelniach, z którymi nie były realizowane do tej pory żadne działania.

Uczelnie, z którymi już współpracujemy w bieżącym projekcie i które będą włączane do kolejnego wniosku znajdują się na stronie https://dsm.usz.edu.pl/erasmus/wyjazdy-krajow-partnerskich/uczelnie-partnerskie/ i w ich przypadku nie ma konieczności zgłaszania ich po raz kolejny.

Bieżąca lista uczelni, z którymi można realizować wymianę w ramach poszczególnych projektów Erasmus+ mobilność z krajami partnerskimi. dsm.usz.edu.pl

Bardzo proszę o przesłanie opisu współpracy oraz danych osób kontaktowych z uczelni partnerskich do 15 stycznia 2022 r.  i przesłanie na mój adres mailowy: krystyna.niziol@usz.edu.pl.

Zgłaszane uczelnie będą weryfikowane przez Dział Spraw Międzynarodowych pod kątem potencjału współpracy w programie Erasmus+ i w związku z tym nie można zagwarantować, że każda zgłoszona uczelnia, znajdzie się we wniosku aplikacyjnym.

Krystyna Nizioł
    Koordynator ds. wymiany międzynarodowej