• 16 MAR 23
    Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych – „Przyszłość administracji publicznej”.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Konkursie na esej pt. „Przyszłość administracji publicznej”.

Konkurs organizowany jest w ramach „Dnia Administratywisty”, który odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w dniu 25 kwietnia 2023 r. Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu nauk prawnych i nauk o administracji, a także rozwijanie zainteresowań uczniów w tym obszarze. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu eseju dotyczącego zagadnienia „Przyszłość administracji publicznej”. Praca konkursowa nie może przekroczyć 6 stron standardowego maszynopisu.

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego: liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I i II stopnia. W Konkursie można uczestniczyć indywidualnie lub w zespole dwuosobowym.

Przystąpienie do Konkursu wymaga złożenia w terminie do dnia 17 kwietnia 2023 r. (poniedziałek) pracy konkursowej wraz z kartą zgłoszeniową oraz właściwym oświadczeniem  stanowiącymi załączniki do Regulaminu konkursu na esej.

Zgłoszenia dokonywane są  poprzez przesłanie wskazanych materiałów na adres poczty elektronicznej: konkursnaesej@usz.edu.pl

W przypadku zespołu przysyła się wspólne zgłoszenie uczestników.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2023 r. podczas wydarzenia pod nazwą „Dzień Administratywisty” organizowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Narutowicza 17a w Szczecinie.

Dla autorów trzech najlepszych prac konkursowych przewidziane są nagrody rzeczowe.

Regulamin (kliknij TUTAJ)