• 04 LIS 20
    Konkurs dla studentów Wydziału Prawa i Administracji US

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dla studentów Wydziału Prawa i Administracji US „Wydziałowy Moot Court – Symulacja rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej”.

Celem konkursu jest poznanie możliwości zastosowania różnych instrumentów prawa międzynarodowego w praktyce, poznanie orzecznictwa międzynarodowego i stosowanie go w praktyce, analiza doktryny prawa międzynarodowego, kształcenie umiejętności wystąpień publicznych, popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Etap pierwszy polegający na napisaniu dwóch pism procesowych, w którym uczestnicy przedstawią stanowiska obu stron w sprawie wniosku skierowanego przez sąd odsyłający: jedno pismo procesowe przedstawiające stanowisko strony skarżącej oraz jedno pismo procesowe przedstawiające stanowisko strony pozwanej.

Termin składania pism: 21 listopada 2020 r.

Drugi etap – finał – polega na przeprowadzeniu symulacji rozprawy przed TSUE.

REGULAMIN KONKURSU – „Wydziałowy Moot Court”

Dla finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Z życzeniami sukcesów,

Komisja Konkursowa