• 22 STY 21
    Konkurs „Międzynarodowa Symulacja Rozmowy z Klientem”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Brown Mosten International Client Consultation Competition, skierowanym dla studentów prawa, w którym mogą wziąć udział zwycięzcy krajowych eliminacji.

Szanowni Państwo Studenci!

Konkurs polega na przeprowadzeniu symulacji rozmowy z klientem.  Z uwagi na jego międzynarodowy charakter odbywa się w języku angielskim. Tegoroczna edycja dotyczy praw człowieka. Kazus układany jest przez prof. D. Swensona z KUL i prawdopodobnie jego zarys będzie udostępniony przed eliminacjami krajowymi.

Konkurs pomaga rozwinąć umiejętności miękkie i polega na przeprowadzeniu rozmowy z klientem i przeprowadzeniu symulacji od momentu, kiedy „puka” do drzwi do „odprowadzenia” go do drzwi. Wyzwaniem tegorocznej edycji będzie symulacja prowadzona w sposób zdalny, co również będzie pewną atrakcją. Studenci wcielają się w rolę prawników, zaś w roli klientów występują „aktorzy”.

Organizatorami eliminacji krajowych od kilku lat są trzy ośrodki akademickie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Uczelnia Łazarskiego. Gospodarzami tegorocznej edycji jest Uczelnia Łazarskiego, a konkurs odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2021 r. on-line.

W konkursie udział mogą wziąć zespoły dwuosobowe – maksymalnie po dwa zespoły z każdej uczelni.

Wszystkich chętnych Studentów zapraszam do udziału w Konkursie i do nadsyłania zgłoszeń!

Zgłoszenia proszę nadsyłać do dr Aleksandry Klich drogą e-mail:
    aleksandra.klich@usz.edu.pl do dnia 31.01.2021 r. w tytule wpisując: Konkurs ICCC
    W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń przekraczających dwa 2-osobowe zespoły, w dniu 3.02.2021 r. odbędą się eliminacje uczelniane prowadzone za pośrednictwem MS Teams.

Opiekunem zespołów jest dr A. Klich, która udzieli Państwu szczegółowych informacji i będzie Państwa przygotowywała do symulacji. Wiemy, że czasu jest mało, ale liczymy na Państwa aktywność!

Co Państwo zyskujecie biorąc udział w konkursie?

• ocenę 5,0 z przedmiotu Negocjacje jako sposób rozwiązywania sporów;
    • możliwość publikacji na łamach kwartalnika Acta Iuris Stetinensis;
    • możliwość publikacji na łamach kwartalnika naukowego Prawo Mediów Elektronicznych (wyd. C.H. Beck);
    • nagrody rzeczowe;
    • budowanie i rozwijanie umiejętności miękkich i profity z udziału w tego rodzaju wydarzeniu w przyszłości (wpis do CV, którego nikt Wam nie zabierze!).

dr Aleksandra Klich