• 18 MAJA 23
    Konferencja naukowo-dydaktyczna „Ślady Kultury i Prawa Cesarstwa Rzymskiego w Bułgarii”

W dniach 8-12 maja br., odbyła się w Sofii (Bułgaria) Konferencja naukowo-dydaktyczna, zorganizowana, przy współpracy z Prof. Konstantinem Tanevem oraz Prof. Dianą Marinovą (z wydziału Prawa University of National and World Economy w Sofii), z inicjatywy doktora Macieja Kubali i przy udziale studentów naszego Wydziału – członków Koła Naukowego Prawa Rzymskiego Actio.

Na konferencję składały się dwie części: (I) Badanie przez członków Koła Actio historycznych pozostałości starożytnego miasta Serdica na terenie dzisiejszej Sofii, w dniach 8-10 maja br., oraz (II) „Międzynarodowa Międzywydziałowa Polsko-Bułgarska Naukowa Sesja Prawnicza Traces of Roman Empire Culture and Law in Bulgaria„, zorganizowana na Wydziale Prawa UNWE w Sofii, dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu Pana Prof. Taneva i Pani Prof. Marinowej. Sesję otworzyli JM Pan Rektor UNWE prof. Dymitr Dymitrov oraz Pan Prorektor ds. międzynarodowych UNWE prof. Michael Musov. Referaty wygłosili w języku angielskim: prof. Tanev, Prof. Marinowa, dr Kubala, sześciu studentów bułgarskich oraz ośmiu studentów naszego Wydziału.

W ramach projektu nasi studenci zaprezentują jeszcze swoje referaty z Sofii, podczas dwóch sesji lokalnych, organizowanych na naszym Wydziale , w dniach 16 i 23 maja, o godz. 17.00 w sali rozpraw sądowych WPiA US.