• 16 MAJA 23
    Konferencja Naukowa „Współczesne problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce” im. dra Macieja Kłodawskiego

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału biernego w Konferencji Naukowej im. Dr. Macieja Kłodawskiego „Współczesne problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce” – w stulecie nauki o normie postępowania w prawoznawstwie organizowanej we współpracy z Polskim Towarzystwem Legislacyjnym.

Podczas trzeciej już edycji konferencji imienia Macieja Kłodawskiego będziemy mieli okazję do wysłuchania kilkunastu wystąpień tak cenionych teoretyków i praktyków nauk prawnych podczas panelu eksperckiego, jak i studentów oraz magistrów prawa podczas panelu młodych, który współorganizowany jest przez Koło Naukowe LexUS.

Wierzymy, że organizowane wydarzenie będzie do Państwa prawdziwą ucztą intelektualną, a prelekcje oraz dyskusje będą godnym uczeniem z jednej strony pamięci po śp. dr. Macieju Kłodawskim, zaś z drugiej strony setnej rocznicy wygłoszenia przez  prof. Czesława Znamierowskiego referatu pt. „Z nauki o normie postępowania”, co miało miejsce podczas I Polskiego Zjazdu Filozoficznego we Lwowie w 1923 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji oraz uczestnictwa biernego w wydarzeniu – już 17 maja 2023 roku  od godz. 9.00, za pośrednictwem MS Teams.

HARMONOGRAM (kliknij TUTAJ)

Link do zapisów uczestników biernych: bit.ly/klodawski2023

Wydarzenie FB (kliknij tutaj)

Więcej informacji: konferencja-mklodawski.usz.edu.pl/