• 10 LUT 20

  Konferencja Naukowa „Prawo w dobie cyfryzacji 2020 ” [24-25.03.2020] – UMK w Toruniu

  Informujemy o Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo w dobie cyfryzacji”, która odbędzie się w dniach 24-25 marca br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Szanowni Państwo,

  w imieniu organizatorów pragnę zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową ‚Prawo w dobie cyfryzacji 2020’. Jest to już dziesiąta edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych i własności intelektualnej.

  Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2020 r. (wtorek, środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Składa się ona z pięciu bloków tematycznych:

  1. Sztuczna inteligencja i algorytmy – zagadnienia prawne i techniczne,

  2. Bezpieczeństwo bankowości elektronicznej,

  3. Przetwarzanie danych osobowych w chmurze(cloudcomputing),

  4. Ewolucja cyberprzestępczości w ciągu ostatniej dekady,

  5. Inteligentne kontrakty (smart contracts).

  Jesteśmy przekonani, że wydarzenie po raz kolejny zgromadzi studentów i doktorantów, prawników, praktyków z branży IT, a także wszystkich miłośników dynamicznie rozwijającej się dziedziny prawa nowych technologii. Podczas ostatniej edycji mieliśmy przyjemność gościć w roli prelegentów m.in. przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prokuratur Okręgowych w Bydgoszczy i Toruniu oraz Instytutu Kościuszki, jak również studentów i doktorantów z dwunastu polskich szkół wyższych.

  Wszystkie informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie: www.prawo-cyfryzacja.umk.pl oraz stronie na Facebooku: www.facebook.com/SKNPNT/
  Ewentualne pytania związane z konferencją prosimy kierować na adres
  e-mail:  nowetechnologie@umk.pl

  Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów do składania abstraktów!

  Termin na ich przesyłanie upływa z dniem 24 lutego 2020 r.


  Z wyrazami szacunku,

  Ewa Basior
  SKPNT WPIA UMK w Toruniu

   

  Organizatorami konferencji są Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii WPiA UMK wraz z Katedrą Teorii Państwa i Prawa WPiA UMK.