• 29 LIS 20
    Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dylematy polskiego prawa wyborczego”

Informujemy o Konferencji Naukowej „Dylematy polskiego prawa wyborczego” organizowanej przez Zespół badawczy „Ochrona praw człowieka w polskim systemie prawnym”, działający w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym w dniu 3 grudnia 2020 r.

Celem Konferencji jest podjęcie debaty na temat współczesnych dylematów, w obliczu których stoi polskie prawo wyborcze. Rok 2020 wydaje się ku temu idealną sposobnością, bowiem umożliwia podsumowanie wszystkich przewidzianych przez Kodeks wyborczy procesów wyborczych, przypadających w latach 2018-2020.

Organizatorzy liczą na szeroką dyskusję, która – jak można przypuszczać – dostarczy uczestnikom szereg wniosków płynących z przeprowadzonych w ostatnich latach wyborów samorządowych, wyborów do Parlamentu Europejskiego, wyborów do Sejmu RP i Senatu RP oraz wyborów na urząd Prezydenta RP. Dyskusja w tym zakresie wydaje się potrzebna, zważywszy na okoliczność, iż wszystkie ze wspomnianych akcji wyborczych stanowiły pole do praktycznej weryfikacji stosowania wielu nowych regulacji, wprowadzonych do Kodeksu wyborczego kolejno w latach 2015, 2018, 2019, a także regulacji przyjętych w roku 2020.

Do wzięcia udziału w Konferencji zapraszamy osoby zainteresowane problematyką prawa wyborczego, w szczególności pracowników naukowych, studentów, jak również praktyków zajmujących się prawem wyborczym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
    Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecina, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie, Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego a także czasopisma naukowe Przegląd Prawa Konstytucyjnego oraz Studia Wyborcze.

Wydarzenie FB:  https://www.facebook.com/events/761600851067546/

PROGRAM KONFERENCJI

Harmonogram:

15.10.2020  r. – zgłoszenie udziału czynnego

20.11.2020 r. – zgłoszenie udziału biernego

ZGŁOSZENIA: Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/5XHx5SDunnLxmZFR8

Opłaty:

Opłata konferencyjna wynosi 50 zł (nie dotyczy społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego)
    Dane do przelewu zostaną przekazane zgłoszonym uczestnikom.

Kontakt do Organizatorów: dylematyprawawyborczego@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

Zespół badawczy „Ochrona praw człowieka w polskim systemie prawnym”
    Instytut Nauk Prawnych US

Prof. US dr hab. Jerzy Ciapała