• 07 LUT 24
    Konferencja na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. Ivana Franki

W dniu 7 lutego 2024 r. przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego uczestniczyli w konferencji na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. Ivana Franki, prezentując wyniki swoich badań oraz dzieląc się wiedzą na temat aktualnych zagadnień prawniczych. To już kolejny element zacieśniania współpraca między naszym Wydziałem a Uniwersytetem we Lwowie.

Wydział reprezentowany był przez dr hab. Annę Kosińską, prof. US (referat pn. „Dobre praktyku ochrony migrantów w UE i możliwość ich recepcji na Ukrainie”), dr Ewę Michałkiewicz-Kądziela (wystąpienie pn. „Rola organizacji międzynarodowych i ochrona praw człowieka w trakcie rosyjskiej agresji na Ukrainie”) oraz dra Szymona Słotwińskiego (wystąpienie pn. „Prawo do energii jako determinant współczesnych praw i wolności”).