• 29 SIE 21
    Komunikat i pismo Ministra Edukacji i Nauki w sprawie przygotowań do nowego roku akademickiego

Szanowni Państwo,

w związku ze stanowiskiem Ministra Edukacji i Nauki dotyczącym planowanego powrotu do kształcenia stacjonarnego w nowym roku akademickim, zachęcamy do zapoznania się z pismem kierowanym do Rektorów uczelni.

20 sierpnia br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował pismo, w którym wyjaśnia, iż Ministerstwo Edukacji i Nauki przewiduje w nadchodzącym roku akademickim 2021/2022 powrót do tradycyjnego, stacjonarnego prowadzenia zajęć w siedzibach uczelni.

Zachęcamy do zapoznania się treścią tego pisma oraz komunikatem w sprawie uchylenia rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jednocześnie władze rektorskie informują, że Uniwersytet Szczeciński jest przygotowany do zapewnienia prawidłowego przebiegu kształcenia, natomiast ostateczne decyzje organizacyjne i zasady bezpieczeństwa zostaną przedstawione w najbliższym czasie i zależą od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju oraz nowych wytycznych GIS.

Pismo Ministra MEiN

Komunikat MEiN