• 22 STY 23
    Jubileusz pracy naukowej i dydaktycznej prof. Hanny Suchockiej. Konferencja naukowa „Konstytucja w demokratycznym państwie prawnym”

Profesor Hanna Suchocka obchodzi w tym roku jubileusz swojej wieloletniej pracy akademickiej. Z tej okazji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizował w dniu 20 stycznia br. uroczystość połączoną z konferencją naukową pt. „Konstytucja w demokratycznym państwie prawnym”.

List gratulacyjny dla Pani Profesor, w imieniu Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – dr hab. Eweliny Cała-Wacinkiewicz, prof. US, wręczył dr hab. Wojciech Staszewski, prof. – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji US. Wraz z nim w uroczystości wzięli udział prof. dr hab. Andrzej Bałaban i dr hab. Agnieszka Bień-Kacała, prof. US.

Dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US napisała w liście: „To ogromny honor złożyć wyrazy uznania – Pani Profesor stanowi wzór uczonego, prawnika, polityka i patrioty dla całego środowiska akademickiego. Za niezwykłą umiejętność pogodzenia pracy naukowca ze służbą publiczną, wyznawanych żelaznych zasad z ciepłem i otwartością, politycznego temperamentu z akademicką obiektywnością oraz umiejętności zgromadzenia nie tylko wspaniałego dorobku w życiu publicznym – który dla niejednej osoby już mógłby stanowić życiorys – lecz również nie mniej znakomitego dorobku naukowego.”

Życzymy Pani Profesor Hannie Suchockiej wielu lat dalszej owocnej pracy naukowej!