• 21 MAR 21
    Ogólnopolski Konkurs „Symulacja Rozprawy Cywilnej” – zgłoszenia do 5 kwietnia br.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Symulacja Rozprawy Cywilnej” organizowanego przez Studencką Poradnię Prawną Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.

Konkurs polega na przeprowadzeniu symulacji rozprawy cywilnej. Jego celem jest:

• pogłębianie wiedzy dotyczącej procedury cywilnej i prawa materialnego wśród studentów prawa;
    • rozwijanie umiejętności praktycznych studentów, w szczególności w zakresie stosowania przepisów procedury cywilnej oraz stosowania prawa materialnego w przyszłej pracy zawodowej;
    • poszerzanie aktywności naukowej studentów;
    • ogólnopolska integracja studentów oraz umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy studentami prawa.

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacyjnego (pisemnego) oraz finałowego (ustnego, symulacji rozprawy cywilnej). W ramach etapu eliminacyjnego Uczestnicy przygotowują pracę pisemną polegającą na przygotowaniu projektu sentencji wyroku wraz z uzasadnieniem zawierającym opis stanu faktycznego, sporządzonego w oparciu o udostępnione akta sprawy.

Termin na przesłanie zgłoszeń wraz z pracą upływa 19 kwietnia 2021 r.  Etap finałowy polega na udziale w symulacji rozprawy cywilnej.

Uczestnikami Konkursu mogą być studenci kierunku: Prawo szkół wyższych publicznych i niepublicznych, studiujący zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Drużyna musi składać się przynajmniej z trzech osób, które w etapie finałowym będą odgrywać role: sędziego, pełnomocnika powoda i pełnomocnika pozwanego.

Jeżeli drużyna liczy więcej niż trzy osoby, dopuszczalne jest przyjęcie dodatkowej roli przez uczestników, w szczególności: strony, świadka, drugiego pełnomocnika pozwanego, drugiego pełnomocnika powoda, aplikanta pełnomocnika pozwanego, aplikanta pełnomocnika powoda. Drużyna nie może liczyć więcej niż 10 osób.  Z jednej uczelni swój udział w Konkursie może zgłosić więcej niż jedna drużyna.

Wszystkich chętnych Studentów zapraszam do udziału w Konkursie i do nadsyłania zgłoszeń! Czekamy na zgłoszenia zarówno indywidualne, jak i drużynowe!

Zgłoszenia proszę nadsyłać poprzez wypełnienie formularza https://forms.office.com/r/0kW9sPLY4C (nie później niż do 5 kwietnia br.!)

Opiekunami zespołów są pracownicy WPiA US w składzie: dr hab. Mariusz Nawrocki, dr Mikołaj Rylski i dr Aleksandra Klich.

Będziemy Państwa wspierać i udzielać merytorycznego wsparcia w przygotowaniu zarówno do pisemnego etapu, a w przypadku kwalifikacji do drugiego etapu – do etapu ustnego.

Akta i Regulamin Konkursu dostępne są pod adresem: LINK (kliknij, aby wyświetlić)

Wiemy, że czasu jest mało, ale liczymy na Państwa aktywność!