• 13 LIS 20
    II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Samobójstwo w prawie polskim i naukach pokrewnych” (10.XII.2020)

Zachodniopomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Koło Naukowe Teoretyków Suicydologii funkcjonujące przy Katedrze Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Samobójstwo w prawie polskim i naukach pokrewnych”, która odbędzie się na platformie Zoom w dniu 10 grudnia 2020 r.

Konferencja ma  stanowić płaszczyznę do rozmowy o wszystkich problemach związanych ze zjawiskiem samobójstwa (a także eutanazji czy śmierci w ogólności), z którymi spotykają się bądź mogą spotkać się prawnicy (zarówno teoretycy, jak i praktycy).

Do udziału w Konferencji zapraszamy nie tylko prawników, lecz także suicydologów, psychologów, psychiatrów, socjologów i przedstawicieli innych dyscyplin naukowych, bez których pomocy rozstrzyganie poszczególnych kwestii prawnych związanych ze zjawiskiem samobójstwa może być utrudnione, jeśli nie niemożliwe.

Do udziału w Konferencji serdecznie zapraszamy także doktorantów i studentów.

Na zgłoszenia (zawierające imię, nazwisko, reprezentowaną jednostkę, tytuł wystąpienia oraz 1-stronicowy abstrakt) oczekujemy do dnia 20 listopada 2020 r.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem poniższego formularza:

Bieżące informacje na temat Konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej:

Komitet Organizacyjny

mgr Aleksandra Góra

Jakub Mróz

mgr Monika Niedźwiecka

mgr Martyna Sowa

Mateusz Szklarz

mgr Paulina Waszkiewicz

Adres e-mail do kontaktu: zachodniopomorskioddzialpts@gmail.com

Komitet Naukowy

dr Michał Peno