• 30 PAŹ 19

I SSP i NSP – Konkurs z Prawa rzymskiego

Informujemy studentów I SSP, I NSP oraz studentów uzupełniających tzw. różnice programowe o  Konkursie z Prawa rzymskiego pt. Dzieje nauki prawa rzymskiego w Polsce.  Uzyskanie statusu laureata Konkursu jest równoznaczne ze zdaniem egzaminu z Prawa rzymskiego na ocenę dobrą lub bardzo dobrą.

I etap Konkursu jest pisemny, tj. przesłanką jest złożenie – udokumentowanej przypisami źródłowymi i z literatury przedmiotu, zawierającej bibliografię z podziałem na źródła i literaturę przedmiotu – pracy pisemnej do 10 stycznia 2020 r. (A 4, czcionka 10-12, interlinia 1.0, wydruk komputerowy); tytuł pracy musi merytorycznie mieścić się w problematyce Konkursu; istnieje możliwość uzyskania porady co do tematu pracy oraz wskazówek metodologicznych (konsultacje E. Gajda). Uzyskanie oceny dobrej lub bardzo dobrej z pracy jest przesłanką sine qua non dopuszczenia do kolejnego etapu.

II etap Konkursu polegać będzie na ustnej wypowiedzi przed Komisją Konkursową na trzy wylosowane zagadnienia z różnych działów Prawa rzymskiego; termin drugiego etapu zostanie podany później, niemniej II etap Konkursu nie odbędzie się wcześniej, aniżeli po 4-5 tygodniach od I etapu.