• 24 KW. 21
    Gra symulacyjna online – termin zgłoszeń przedłużony do 5 maja br. (środa)

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w programie współpracy polsko-niemieckiej, w ramach którego zaplanowano grę symulacyjną. Celem przedsięwzięcia będzie podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Szczecinem a Rostockiem. W ramach gry symulacyjnej planowane są trzy spotkania online oraz jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna – finałowa sesja w Rostocku.

Szczecin i Rostock są miastami partnerskimi od 1957 roku, współpracującymi na wielu polach aktywności, w tym również dydaktycznej. W bieżącym roku obchodzimy 30 rocznicę podpisania Traktatu między Rzeczypospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z dnia 17 czerwca 1991 r. (Dz.U. z 1992 r. Nr 14, poz. 56), co stanowi okazję do zaktywizowania współpracy między Studentami Uniwersytetu Szczecińskiego, a Studentami Universitat Rostock.

Z tych powodów wspólnie z naszymi Partnerami z Universitat Rostock mamy na celu podpisanie umowy o współpracy. Miasto polskie w negocjacjach dotyczących ww. umowy będzie reprezentował Zespół składający się z 10-12 osób.

ZGŁOSZENIA POPRZEZ FORMULARZ (kliknij, aby wyświetlić)

Termin wysłania zgłoszenia:  5 maja 2021 r. (środa)

Więcej informacji pod adresem e-mail:  bartosz.pacholski@usz.edu.pl

Uwaga! Do uczestnictwa w programie wymagana jest znajomość języka niemieckiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w programie, który pozwoli na wymianę doświadczeń, wzbogacenie wiedzy i rozpropagowanie idei współpracy polsko-niemieckiej.