• 05 LIS 21
  From you to EU – TIME TO MOVE!

  From you to EU – TIME TO MOVE!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu „From you to EU. TIME TO MOVE!”, który odbędzie się w formie zdalnej w dn. 18 listopada 2021 r. Spotkanie skierowane jest do młodych osób w wieku 18-27 lat mieszkających w Szwecji, Danii, Niemiec oraz Polsce, którzy będą wymieniać się pomysłami na temat przyszłości Europy.

  Członkowie Parlamentu Europejskiego z każdego kraju zostaną zaproszeni do wymiany poglądów z uczestnikami oraz do pełnienia roli jury. Wydarzenie rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na osiem grup, różnych narodowości i będą pracować nad przedstawieniem kreatywnego pomysłu i wizualizacji na jeden z czterech poniższych tematów:

  • Edukacja/Praca
  • Klimat
  • Migracja
  • Solidarność.

  Pod hasłem „przekraczania granic” uczestnicy będą wizualizować swoje pomysły na te tematy w odniesieniu do przyszłości Europy (za pośrednictwem platformy cyfrowej BigBlueButton). Twoja kreatywność jest tu potrzebna!

  Jury wybierze zwycięzcę na podstawie ich kreatywności i pomysłów. Każdy uczestnik zwycięskiej grupy transgranicznej otrzyma w nagrodę Interrail Ticket, na podróż po Europie!  Dzięki temu będziesz miał szansę podróżować za darmo pociągiem po Europie przez 7 dni w ciągu jednego miesiąca.

  Serdecznie zapraszamy do rejestracji – LINK –>proszę kliknąć TUTAJ<

  Liczba miejsc jest ograniczona – do udziału zostanie zakwalifikowanych 40 osób, po 10 z każdego kraju.

  Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

  Wydarzenie realizowane jest w ramach „Konferencji w sprawie przyszłości Europy”. Jest to seria debat i dyskusji prowadzonych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom całej Europy podzielenie się pomysłami i pomogą kształtować naszą wspólną przyszłość. Szczególnie młodzi ludzie są zaproszeni do zaangażowania się ze swoimi pomysłami i wizjami. Konferencja młodzieżowa ” From you to EU. TIME TO MOVE!” jest organizowana przez różnych partnerów sieci Europe Direct (zarządzanej przez Komisję Europejską) w regionie Morza Bałtyckiego: EUROPE DIRECT Szczecin, Halland, Odense, Gdańsk, Rostock, Hamburg, Kiel, Südschleswig, a także Joint Baltic Sea Network.