• 19 KW. 18
    Debata dotyczącą roli nauki w świetle projektu ustawy „Konstytucja dla Nauki”

Szanowni Państwo,

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, zaprasza na pierwszą z cyklu debatę dotyczącą roli nauki w świetle projektu ustawy „Konstytucja dla Nauki”, która odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia.

W pierwszej debacie, z cyklu trzech zaplanowanych spotkań, zatytułowanej „Rozwój nauki” udział wezmą: prof. Tadeusz Szubka oraz prof. Maciej Witek z Wydziału Humanistycznego, prof. Andrzej Bałaban z Wydziału Prawa i Administracji, prof. Andrzej Witkowski z Wydziału Nauk o Ziemi oraz prof. Andrzej Skrendo z Wydziału Filologicznego. Dyskusję poprowadzi prof. Iga Rudawska z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Kolejne dwie debaty dotyczyć będą dydaktyki oraz spraw organizacyjnych i struktury US. O terminach zaplanowanych wydarzeń będą Państwo informowani w kolejnych komunikatach.

9 kwietnia 2018 roku zostanie uruchomiona podstrona internetowa Rady Konsultacyjnej pod adresem: ustawa.usz.edu.pl, na której znajdą Państwo m.in. następujące materiały: preambułę Rady Konsultacyjnej US oraz wyniki i omówienie ankiety „Zmiany w szkolnictwie wyższym” przeprowadzonej w związku z ministerialnymi pracami nad „Konstytucją dla Nauki”.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, o godzinie 12.00, w budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Mickiewicza 16a.