• 30 KW. 23
    Challenge akademicki „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Czyli prawo w kosmosie”

W tym roku Wydziałowi Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego przekazana została prezydencja w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa, w związku z tym zapraszamy do udziału w wydarzeniu pt. „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… Czyli prawo w kosmosie” – challenge akademicki. Przedsięwzięcie będzie polegało na zorganizowaniu przez koła naukowe sesji lokalnej w tematyce prawnych aspektów działalności kosmicznej.

Jak będzie działał challenge? To bardzo proste! Koło naukowe, które zorganizowało sesję lokalną nominuje kolejną organizację studencka, które podejmie się tego wyzwania. Jesteście ciekawi jak koła naukowe połączą swój profil działalności z prawem kosmicznym? My też jesteśmy ciekawi, koniecznie obserwujcie to wydarzenie.

Celem projektu jest próba identyfikacji obszarów badawczych w zakresie prawa kosmicznego, poprzez wspólne poszukiwania o charakterze dostosowanym do profilu działalności koła. Organizowany challenge ma służyć także integracji środowiska akademickiego.

Kod do zespołu MS Teams, gdzie odbywają się sesje lokalne: l3euijg

Patronat nad projektem objęła Pani dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oddział Szczecin.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do biernego udziału w wydarzeniu.

Więcej informacji – wydarzenie Facebook (kliknij TUTAJ)

Koordynatorzy przedsięwzięcia: Zespół Badawczy Prawa Finansowego oraz Koło Naukowe Prawa Finansowego FiskUS.

Do udziału w challengu zgłosiły się:
    Administracyjne Koło Naukowe;
    Koło Naukowe Prawa Finansowego „FiskUS”;
    Koło Naukowe Prawa Karnego Materialnego;
    Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Vox Populi”;
    Koło Naukowe Prawa Rzymskiego „Actio”
    Koło Naukowe „LexUS”;
    Koło Naukowe Psychologii i Psychiatrii Sądowej „Concordia”;
    Koło Naukowe Prawa Sportowego „Olimpicus”;
    Koło Naukowe CyberSecUritaS „CSUS”;
    Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego Publicznego.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów prezydencji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa.