• 19 KW. 23
    „Common identity – Common future” – seminarium naukowe na WPiA US

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego trwa właśnie międzynarodowe seminarium naukowe pn. „Common identity – Common future”, w którym udział biorą Studenci oraz Doktoranci Uniwersytetu Szczecińskiego, a także ich koledzy z Uniwersytetu Hradec Králové w Czechach oraz Uniwersytetu Bayreuth w Niemczech.

Celem tego interdyscyplinarnego wydarzenia naukowego jest promowanie inkluzywności, ale także poznawanie prawa, historii sąsiadujących narodów oraz szukanie dróg do współpracy transgranicznej i dobrego sąsiedztwa. Projekt stanowi również niezwykłą okazję do zacieśnienia stosunków między Uniwersytetami oraz do wymiany doświadczeń.

Dzisiaj uczestnicy projektu wzięli udział w debacie oxfordzkiej, podczas której musieli zmierzyć się z pytaniem „Is the future of Europe our common future? Poland, Czechia and Germany – partners or antagonists?”.

Uczestników projektu w najbliższych dniach czekają jeszcze liczne aktywności naukowe podczas warsztatów demokratycznych, czy też warsztatów transgranicznych.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach grantu z Funduszy Wyszehradzkich V4 Gen Mini-Grants.