• 18 CZE 22
    Zaproszenie na wykład prof. Gorana Šimicia

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza społeczność akademicką do udziału w wykładzie prof. Gorana Šimicia pt. „War in Ukraine will end eventually, but what then?”. Wykład odbędzie się 21 czerwca br. o godz. 17.00 w budynku Wydziału Prawa i Administracji US (ul. Narutowicza 17a, sala 217).

Wydarzenie będzie stanowiło niezwykłą okazję do refleksji na temat tego, w jaki sposób, korzystając z doświadczeń Bośni i Hercegowiny, powinno wyglądać wprowadzenie przejściowej sprawiedliwości po zakończeniu wojny w Ukrainie.

Prof. dr Goran Šimić pełni funkcję Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu „Vitez” w Bośni i Hercegowinie. Pan Profesor jest wybitnym prawnikiem, naukowcem, a także dydaktykiem. Bierze udział w wielu międzynarodowych projektach naukowych, które realizuje z powodzeniem. Specjalizuje się w badaniach naukowych z zakresu prawa karnego oraz zbrodni wojennych. Obecnie wraz z Uniwersytetem w Tokio pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych tworzy internetową bazę zbrodni wojennych na świecie.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: ewa.michalkiewicz-kadziela@usz.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!