• 03 CZE 21
    Stypendia Scholas Occurrentes dla studentów

Informujemy, że Fundacja Papieska „Scholas Occurrentes” zainicjowała projekt „La Escuela Política Fratelli Tutti”, której celem jest stworzenie wspólnoty młodych ludzi z powołaniem do służby, którzy zrehabilitują politykę w naszych czasach i skierują ją ku prawdziwemu dobru wspólnemu.

Program, promowany przez Scholas Occurentes i Fundación Liderar con Sentido Común, skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat, którzy rozwijają lub chcą rozwijać zdolności do wywierania wpływu społecznego, ekonomicznego lub politycznego w swoich społecznościach, mając na uwadze dobro wspólne.

Mając na uwadze powiązania pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskiem a Scholas Occurentes oraz wspólną pracę, jaką prowadzimy od wielu lat, zapraszamy młodych studentów Uniwersytetu Szczecińskiego do ubiegania się o pełne stypendium, aby mogli stać się częścią pierwszej grupy studentów Szkoły. Spośród wszystkich chętnych zostanie wybrana grupa 50 młodych ludzi, z uwzględnieniem ich różnorodności kulturowej, religijnej i społecznej.

Nabór wniosków będzie trwał do 15 lipca, wszystkie informacje dotyczące rejestracji można znaleźć na stronie https://www.escuelapoliticafratellitutti.org/en/inscribete/.