Warunki ukończenia studiów określają regulacje Regulaminu Studiów na Uniwersytecie Szczecińskim.
Warunki ukończenia studiów określają regulacje Regulaminu Studiów na Uniwersytecie Szczecińskim.
W związku z wejściem w życie Zarządzenia nr 34/2018/2019 Dziekana Wydziału Prawa i Administracji US z dnia 26 kwietnia 2019 r. [ZARZĄDZENIE], informujemy o wyznaczeniu terminu przeprowadzenia egzaminów dyplomowych oraz określeniu harmonogramu czynności dotyczącego trybu postępowania przed egzaminem dyplomowym.
Harmonogram egzaminów dyplomowych dla studentów kierunku Prawo i Administracja – 7 listopada 2019 r.
———————————————————————————
HARMONOGRAM egzaminów dyplomowych 16-18 września 2019 r.
HARMONOGRAM egzaminów dyplomowych dla studentów Kierunku Ekonomiczno-prawnego 17-18 września 2019 r.
Harmonogram egzaminów dyplomowych dla studentów st.niestacjonarnych (Administracja Gorzów) 17 oraz 19 września 2019r.
———————————————————————————
HARMONOGRAM egzaminów dyplomowych dla studentów Kierunku Ekonomiczno-prawnego
HARMONOGRAM egzaminów dyplomowych dla studentów Kierunku Administracja (Gorzów)
Harmonogram egzaminów dyplomowych dla studentów st.niestacjonarnych (Administracja Gorzów)
W dniu 28 września 2018 r. Rada Wydziału Prawa i Administracji US podjęła uchwałę dotyczącą formalnych i merytorycznych kryteriów pracy dyplomowej (licencjackiej i magisterskiej). Uchwała ta zawiera wymagania formalne dotyczące formatowania tekstu, obowiązkowych elementów składowych pracy, wzorów oświadczeń dołączanych do pracy oraz wyglądu strony tytułowej pracy.
Wzory stron tytułowych dla poszczególnych kierunków studiów:
– strona tytułowa pracy dyplomowej – kier. Administracja
– strona tytułowa pracy dyplomowej – kier. Ekonomiczno-prawny
– strona tytułowa pracy dyplomowej – kier. Prawo
Na stronie tytułowej pracy dyplomowej należy umieścić hasła w sposób bezpośredni identyfikujące tematykę pracy dyplomowej. Hasła powinny być zgodne z poniższym wykazem i należy uzgodnić je z promotorem.
Wykaz haseł identyfikujących zakres przedmiotowy pracy dyplomowej
W plikach do pobrania dostępne są także dwa oświadczenia (na jednej stronie), które należy podpisać i umieścić w pracy dyplomowej (jako następną stronę po stronie tytułowej).
Pierwsze oświadczenie dotyczy tego, iż – zgodnie z obowiązującymi przepisami – w razie stwierdzenia plagiatu (poza odpowiedzialnością karną) można stracić uzyskany tytuł zawodowy.
Drugie oświadczenie związane jest ze zgodą na udostępnianie pracy dyplomowej innym osobom, np. studentom, którzy w przyszłości będą pisali prace na podobny temat.
Oświadczenie ze zgodą na udostępnianie pracy magisterskiej
Oświadczenie z brakiem zgody na udostępnianie pracy magisterskiej
Pracę dyplomową należy przedłożyć promotorowi w postaci:
w następujących terminach:
W przypadku przystępowania do egzaminu poza terminami wskazanymi w Zarządzeniu (np. studenci, którzy otrzymali zgodę na prolongowanie terminu złożenia pracy dyplomowej), praca powinna być przedłożona promotorowi nie później niż na 14 dni przed planowanym terminem egzaminu dyplomowego. Wynika to z konieczności dopełnienia wszystkich formalności związanych m.in. z przeprowadzeniem kontroli antyplagiatowej, sporządzenia ocen pracy dyplomowej oraz przygotowania dokumentów do egzaminu dyplomowego.
Na pierwszej stronie pracy dyplomowej (stronie tytułowej) musi się znaleźć akceptująca adnotacja promotora, potwierdzająca dopuszczenie do egzaminu dyplomowego.
Plik na nośniku elektronicznym i tekst pracy w postaci wydruku muszą być identyczne.
Tekst oświadczeń dołączanych do pracy dyplomowej, również musi się znaleźć w pliku na nośniku elektronicznym.
Aby mieć pewność, że plik i wydruk będą identyczne, należy najpierw zapisać gotową pracę w formacie PDF, a następnie ją wydrukować z tego pliku.
Student (w terminie nie później niż na 14 dni przed egzaminem dyplomowym) składa w dziekanacie następujące dokumenty:
Indeks z kompletem wpisów z zaliczeń, egzaminów, praktyki studenckiej należy złożyć w dziekanacie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 czerwca br. (dotyczy osób, które podchodzą do egzaminu dyplomowego w I turze, tj. 10-14 czerwca) oraz w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 września br. (dotyczy osób, które podchodzą do egzaminu dyplomowego w II turze, tj. 16-18 września).
Opłatę za dyplom należy uiścić na indywidualny numer konta. Indywidualny numer konta dostępny jest dla studenta w systemie e-dziekanat oraz wskazany jest w umowie o warunkach odpłatności za świadczone usługi edukacyjne.
Wysokość opłaty za dyplom w języku polskim wynosi 60 zł. Informacje odnośnie wysokości opłat za wydanie dokumentów dotyczących przebiegu studiów dostępne są w zakładce Opłaty.
Praca dyplomowa przed dopuszczeniem do egzaminu dyplomowego podlega sprawdzeniu w Jednolitym Systemie Antylagiatowym (dalej zwany JSA). Obowiązek sprawdzenia prac dyplomowych w JSA wprowadziła nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Nowe przepisy wprowadzają obowiązek sprawdzania prac dyplomowych z wykorzystaniem JSA począwszy od roku akademickiego 2018/2019.
W celu umożliwienia kontroli antyplagiatowej, student dostarcza promotorowi ostateczną wersję pracy dyplomowej w postaci drukowanej (miękka oprawa, druk dwustronny) oraz pliku na nośniku elektronicznym – format PDF i DOC (DOCX, ODT).
Promotor wprowadza tekst pracy do analizy w JSA, a następnie generuje raport podobieństwa. Ostatecznie zaakceptowaną wersję pracy dyplomowej wraz z raportem oraz nośnikiem elektronicznym, promotor przekazuje do dziekanatu najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem egzaminu dyplomowego.
Wyciąg z ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668)