Student Trainee Exchange Program STEP
czyli
Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich

Jeżeli jesteś studentem lub absolwentem prawa i chcesz:
•    poznać obcą kulturę i system prawny
•    udoskonalić swoją znajomość języka obcego
•    zdobyć międzynarodowe kontakty i doświadczenie
•    w znaczącym stopniu zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe
•    przeżyć niezapomnianą przygodę
to udział w praktykach międzynarodowych w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich STEP to coś specjalnie dla Ciebie!

Każdego roku Step oferuje płatne praktyki w tych państwach Europy, w których działa ELSA, a także w Stanach Zjednoczonych, Japonii czy Indiach. Odbywają się one m.in.: w firmach i kancelariach prawniczych, sądach, instytucjach państwowych i międzynarodowych, firmach konsultingowych, organizacjach non-profit, na uniwersytetach oraz w działach prawnych banków. Jako praktykant zdobywasz doświadczenie potrzebne w późniejszej pracy zawodowej, uczysz się języka obcego oraz poznajesz inne systemy prawne. Minimalny czas trwania praktyki wynosi 2 tygodnie, maksymalny – 72 tygodnie – z reguły są to 4 tygodnie.

ELSA nie tylko organizuje praktyki międzynarodowe oferowane w ramach programu STEP. Towarzyszy Ci również po zakwalifikowaniu sie na praktykę.
Program STEP działa od ponad 25 lat. Każdego roku uczestniczy w nim kilkuset studentów z całej Europy – zostań jednym z nich!

Chcesz uzyskać więcej informacji?
Jesteś studentem programu Erasmus i chcesz dowiedzieć się czy w mieście, w którym studiujesz jest szansa odbycia praktyki międzynarodowej?

STEP Newsletter

Kontakt:

Jane Uniejewski

Wiceprezes Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich

ELSA Szczecin
+48 506 377 799
www.szczecin.elsa.org.pl

Accessibility Toolbar