• 30 CZE 22
    Certyfikat „Uczelnia Liderów” dla Wydziału Prawa i Administracji US

To wielka satysfakcja być liderem. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymał prestiżowy, przyznany przez komisję naukowców pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta, certyfikat „Uczelnia liderów”, który potwierdza nasze osiągnięcia i potencjał w zakresie kształcenia liderów dla rynku pracy.

Certyfikat przyznawany jest jednostkom kształcącym osoby kreatywne i twórcze, wyposażone w kompetencje liderskie. Przyznana akredytacja potwierdza, że prowadzimy studia w taki sposób, by uczyć naszych studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

Certyfikat „Uczelnia Liderów” otrzymaliśmy w wyniku poddania się niezależnej ocenie akredytacyjnej ze strony ekspertów zewnętrznych. Pozwala ona uzyskać informację zwrotną na temat jakości zarządzania szkołą wyższą oraz pomaga podnosić efektywność działań uczelni w obszarze dydaktyki i współpracy z otoczeniem.

Wręczenie certyfikatów oraz statuetek odbyło się w czasie uroczystej Gali Finałowej, odbywającej się w dniu 29 czerwca 2022 r. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie. Wydział reprezentowała Pani Dziekan dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US., która odebrała certyfikat „Uczelni Liderów” dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Otrzymanie tego certyfikatu nie byłoby możliwe bez pracy wielu osób, szczególne podziękowania za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie składamy na ręce Pani Prodziekan ds. kształcenia dr Beaty Kanarek oraz Pani dr Ewy Milczarek.