• 26 MAR 18
    V Konkurs wiedzy z prawa karnego materialnego

Koło Naukowe Nauk Penalnych „Ultima Ratio” działające w porozumieniu z Katedrą Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zaprasza wszystkich studentów WPiA US realizujących w roku akademickim 2017/2018 przedmiot „Prawo karne” do wzięcia udziału w V Konkursie prawa karnego materialnego.

Przedmiotem V Konkursu prawa karnego materialnego („Konkursu”) jest prawo karne materialne. Od Uczestników wymagana będzie znajomość części ogólnej oraz części szczególnej ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz.U. 1997, nr 88, poz. 553 z późn. zm.) według stanu prawnego obowiązującego w dniu danego etapu Konkursu.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach – pisemnym i ustnym.

Etap pisemny odbędzie się dnia 16 kwietnia 2018 r. o godzinie 15:15 w sali 217, a etap ustny odbędzie się dnia 10 maja 2018 r. o godzinie 13:15 (sala zostanie podana w najbliższym czasie).

Dla trzech uczestników Konkursu, którzy uzyskają największą liczbę punktów w etapie finałowym, Organizator zapewnia co do zasady zwolnienie z egzaminu z przedmiotu „Prawo karne”, co jest równoznaczne z oceną bardzo dobrą z tego przedmiotu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dla uczestnika Konkursu, który uzyska największą liczbę punktów w etapie finałowym, Kancelaria Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka partnerska z siedzibą w Szczecinie zapewnia odpłatne praktyki studenckie.

Więcej informacji pod adresem: https://web.facebook.com/events/159657128072937/