Zapisy na praktyki w urzędach administracji rządowej oraz w urzędach podległych i nadzorowanych przez te urzędy (m.in. sądy powszechne) – CO DO ZASADY – odbywają się według zasad Rządowego programu praktyk (patrz zakładka Rządowy program praktyk).

Zapisy na praktyki do innych podmiotów (m.in. kancelarie) odbywają się według zasad opisanych poniżej.

Student samodzielnie poszukuje i wybiera organizatora praktyk. Pomiędzy Wydziałem a organizatorem praktyk zawierane jest porozumienie. W celu zawarcia porozumienia student zobowiązany jest do:

a/ pobrania dwóch egzemplarzy druku porozumienia o organizację praktyk ze strony internetowej Wydziału (zakładka Dokumenty) albo z dziekanatu,

b/ wypełnienia obu egzemplarzy porozumienia w zakresie: dokładnej nazwy organizatora praktyki, osoby upoważnionej do reprezentowania tego organizatora w sprawach związanych z praktykami studenckimi, siedziby organizatora praktyki oraz terminu odbywania praktyki,

c/ złożenia w dziekanacie wypełnionych egzemplarzy porozumienia celem uzyskania zgody opiekuna praktyk na odbycie praktyki u wskazanego organizatora.

Student zobowiązany jest dokonać wymienionych czynności w terminie do 30 czerwca roku akademickiego, w którym zamierza odbyć praktyki.

Po zawarciu porozumienia o organizację praktyk, opiekun praktyk zleca pracownikowi dziekanatu wystawienie imiennego skierowania na praktykę oraz wysłanie do organizatora praktyki.

Pracownik dziekanatu przed wystawieniem imiennego skierowania na praktykę może poprosić studenta o okazanie dokumentu potwierdzającego ważność zawartej umowy o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki.

Student ma obowiązek stawić się w ustalonym terminie w miejscu odbywania praktyki.

Accessibility Toolbar