• 18 STY 18
    International Negotiation Competition 2018 – National Round

Lubisz poszukiwać rozwiązań problemów i przekonywać ludzi do swoich racji? Interesujesz się negocjacjami? Chciałbyś sprawdzić się w rywalizacji ze studentami z USA, Singapuru, czy Australii? International Negotiation Competition for Law Students jest właśnie dla Ciebie!

Konkurs składa się z serii symulacji negocjacji o tematyce prawniczej. Drużyny reprezentują klientów w sporach i mają za zadanie wynegocjować korzystne porozumienie. Konkurs składa się z dwóch wydarzeń: eliminacji krajowych oraz rund międzynarodowych. W rundach międzynarodowych studenci mają okazję zmierzyć się z drużynami z całego świata. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w roku 1998 i od tej pory finał konkursu odbywa się co roku w innym państwie.
    Międzynarodowy finał International Negotiation Competition w roku 2018 odbędzie się w Cardiff (Wielka Brytania) w dniach 26-30 czerwca.
    Eliminacje krajowe do finału międzynarodowego odbędą się 6 kwietnia 2018 r. (piątek), około godz. 9.45 we Wrocławiu, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs odbędzie się w całości w języku angielskim.

Zgłoszenia dwuosobowych drużyn wysyłać należy do dnia 21 lutego 2018 r. na adres mailowy: inc_poland@uwr.edu.pl.

Zgłoszenie całej drużyny powinno zawierać: CV każdego uczestnika z uwzględnieniem doświadczenia konkursowego i negocjacyjnego oraz potwierdzeniem znajomości języka angielskiego (nie jest wymagany certyfikat), list motywacyjny drużyny oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu i publikację wizerunku zwycięskiej drużyny. Członkami drużyny mogą być studenci III, IV i V roku prawa.

Co do zasady, z jednego uniwersytetu do eliminacji krajowych może zostać zakwalifikowana maksymalnie jedna drużyna. Organizator zastrzega możliwość wyboru ostatecznej liczby drużyn oraz ewentualną możliwość wprowadzenia wstępnego etapu rekrutacji (np. w formie kazusu), w zależności od ilości zgłoszeń.

W razie pytań czy wątpliwości, prosimy o kontakt z mgr Agnieszką Regiec, organizatorem rund krajowych oraz National Representative (przedstawicielką konkursu w Polsce). Zapraszamy także do obserwowania strony poświęconej rundom krajowym: https://www.facebook.com/INCPoland/. Więcej informacji o rundach międzynarodowych można znaleźć na stronie http://law-competitions.com/.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorem konkursu jest Zakład Prawa Gospodarczego i Handlowego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.